Pravčická brána a most Bastei – ze severu Čech do Německa

Na světe je tolik míst, která bych chtěla navštívit a tak málo času. Cestujeme vždycky když máme čas a chuť, jednou doufám bude na cestování spousta času a my si nebudeme muset odpírat pomalé cestování. O tom si ale povíme jindy 🙂

Dnes pro vás totiž mám tip na výlet, který se dá stihnout během jednoho dne. V mém případě dokonce i z Moravy! 😀 Jedná se o dvě místa, jak už jste si přečetli v názvu – Pravčická brána a most Bastei.

Most Bastei byl v poslední době hodně zmiňován na instagramu a taky to tak na místě vypadalo. K samotnému mostu jdete cca 800 metrů od placeného parkoviště (myslím, že se platí 3 eura). Příroda v okolí je nádherná, určitě by stála za navštívení i další místa v okolí. Most je ale sám o sobě kouzelný. Škoda jen, že se sem valí hrozné masy turistů.

Jak jde vidět na kvalitě fotky – byli jsme tu zrovna v pravé poledne. To se po cestách kolem mostu valily opravdu doslova proudy lidí. Trasy značí chodníky se schody, po kterých se kolem mostu procházíte. Určitě se sem někdy vrátím pro lepší fotku, nicméně to ale bude brzy ráno, abych měla možnost načerpat i trochu atmosféry samotného místa 🙂

Pravčickou bránu si pamatuji jako dítě, když jsme s rodiči a se školou chodili po Českém Švýcarsku. Hrozně mě mrzí, že tak málo znám Česko a jednou to plánuji určitě napravit, máme tu spoustu míst, která za návštěvu rozhodně stojí.

Pravčickou bránu najdete po asi 2,5 kilometrové procházce od parkoviště do kopce. Cesta vede lesem a na vrcholu najdete spoustu vyhlídek a všude kolem vás bude obklopovat nádherná příroda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *