Londýn – tipy na místa nejen z Harryho Pottera

V Londýně jsme byli jen na otočku, protože letenky za 525 Kč jsme tam přeci jen nemohli nechat 🙂 V našem termínu (2. – 5 března), nás Londýn nepřivítal úplně přívětivě, venku byla ještě dost velká zima a většinu času i pršelo, takže vytahovat foťák ani moc nesálo za to, dnešní článek bude tedy spíše povídací.

S výhodnými letenkami jsme taky dostali super nevýhodné časy odletu – pozdě v noci a hodně brzy ráno, zajímavý byl ale odlet z Pardubic, což se nám hodilo. Na Londýnská letiště si dávejte pozor – všechna (až na jedno) jsou od Londýna vzdálená i přes 30 km. Musíte tedy po příletu počítat i s tím, že vás něco bude stát doprava z letiště na ubytko.

Ubytování jsme si tentokrát taky nezvolili moc vhodně. Všechna za rozumnou cenu už byla vybraná a tak jsme si museli vzít jedno o trochu dál, na mapě to vypadalo jako docela kousek. Asi tušíte, že nebyl 😀 Po příletu jsme si vzali uber, jinak bychom dojeli až někdy nad ránem. Měli jsme štěstí na ukecaného pana řidiče, který nás do všeho zasvětil. Po téhle cestě se Londýn nezdál zase až tak růžový – řidiči musí platit velké daně, různé poplatky za průjezdy po určitých silnicích a o pokutách radši nemluvě. Díky hodně striktním omezením rychlosti jsme na ubytko jeli asi hodinu a půl.

V bytě nás přivítal obrovský černoch, který si z nás dělal celou dobu srandu, nicméně se nesmál a byl spíš děsivý 😀 V hodnocení přes airbnb ho všichni opěvovali za vřelé přivítání. No, my jsme se po tom přivítání doma už moc nezdržovali a raději byli celé dva dny venku 😀

Hlavní náplní našeho programu měla být návštěva slavného Harry Potter Warner Bros Studia, ale i když jsme měli  letenky zarezervované přes 2 měsíce, lístky se nám sehnat nepodařilo. Celkově byl pro nás ale Londýn jedním z nejdražších výletů, na kterých jsme byli (a to jsme ani nešli na toho Harryho 😀 ).

Po Londýně se vyplatí jezdit s celodenní jízdenkou na autobus (cca 5,80 liber), kterou si koupíte v obchodech označených logem Oyster. Můžete tak neomezeně jezdit různými autobusy. Pro nás to bylo kvůli blbé lokalitě ubytování výhodné. Teď už ale k místům, která jsme navštívili.

Kings Cross – must visit všech fanoušků Harryho Pottera jsme si říkali! Na mém instagramu najdete stories z tohohle povedeného místa „bez lidí“. V realitě je dvou hodinová fronta u zdi, kde se vždy dva lidi vystřídají, focený si vybere tu správnou hůlku, vzadu mu lidé podrží šálu a vyfotí se fotka. Potom se to celé opakuje nanovo. Vedle najdete obchod s tématikou Harryho Pottera a nechybí ani fronta na vstup do obchodu. Totální blázinec.

St Pancras – Plácek u luxusního hotelu, ze kterého vzlétalo létací auto ve filmu.

One New Change – Krásný výhled ze střechy obchodního domu.

Millennium Bridge – Most, který smrtijedi zničili v šestém díle Harryho 😀

Chinatown Gate – Celkově čínská čtvrť byla moc hezká, před vstupní bránou najdete výborné pekařství.

Piccadilly Circus – malé „Times square“, přemístila se sem Hermiona během útěku před smrtijedy.

Maison Bertaux – nejstarší pekárna.

Soho – hipsterská část města.

A klasická místa jen zmíním, abyste na ně nezapomněli 🙂
Tower of London, Tower bridge, London eye, Downing Street, Buckinghamský palác, Národní galerie (zdarma vstupné), Trafalgarské náměstí, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Big Ben (opravující se), Katedrála svatého Pavla, Shakespeare’s Globe a Churchill War Rooms – ocenění za největší frontu ever.

Z Londýna si ale nejvíc pamatuji věci, které jsem viděla poprvé. Jako třeba policistu honícího lupiče přes dvě ulice, přesně jako z filmu a taky páskou ohraničené místo, lidi v ochranných oblecích, rouškách a s divným pytlem ležícím vedle nich jako v kriminálce Miami! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *