Hallstatt – městečko obklopené horami

Do Hallstattu jsme se vydali jeden zimní pátek. Do okolí jsme dojeli pozdě večer, našli místo na spaní a druhý den brzy ráno se vydali přímo do Hallstattu.

Před městečkem je docela dlouhý tunel a uprostřed tunelu najdete parkoviště s výhledem na část Hallstattu. Nějací cestovatelé tu dokonce i spí, je dobré přijet opravdu hodně brzo a auto nechat tady.

I přesto že jsme na místě byli už kolem sedmé, se sem začínali sjíždět auta a hlavně narvané autobusy čínských turistů.  I tak má město obrovské kouzlo a je úžasné si ho projít, ještě když jsou hory zasněžené. Chvílemi si připadáte jako v nějaké zimní pohádce 🙂

Dopoledne se tu ale začíná objevovat opravdu velké množství lidí a místo tak ztrácí na svém kouzlu. Nebudete mi věřit, ale nikde jsem neviděla tolik reklam s asiaty jako tady. Přímo v centru Hallstattu na vás všude koukají asiati z billboardů.

Městečko jsme si stihli projít ještě než se objevily davy lidí, takže dopoledne jsme utekli nad město do hor, kde je spousta tras. My jsme zamířili k vodopádům.

I když jsme se k nim úplně nedostali, procházka to byla krásná a všechny ty hory kolem.. Prostě kouzelné místo, určitě se sem vydejte 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *