Poslední den v Thajsku a Doha

Poslední den strávený v Thajsku jsme už vesměs jen odpočívali. Z Lanty jsme sem dojeli dodávkou, která byla narvaná k prasknutí, byli jsme totálně zabarikádovaní kufry a když jsme z auta vystupovali, museli jsme je doslova přelézt 😀

Naše poslední ubytování bylo zároveň asi nejhezčím a cenově i dost výhodným. Lokalitou jsme vybírali místo poblíž letiště, abychom se mohli brzo ráno snadno dostat na letiště a neplatit spoustu peněz za taxík. Součástí hotelu byla i restaurace, takže všechno v jednom, jen na poslední thajskou placku s banánem jsme si prostě museli zajít. Okolí bylo plné místních, žádní turisti v dohledu, to se i odráželo na cenách jídla – palačinka nás stála polovinu normální ceny.
Odkaz na ubytování:
https://www.airbnb.cz/rooms/19701592?guests=1&adults=1

Po rozloučení s Thajskem (a kočičkami na ubytování) na nás čekala Doha! Z letiště můžete bez problémů vyrazit do města, stačí si koupit celodenní jízdenku u výstupu z letiště a vzít si do centra jeden z autobusů hromadné dopravy.

Doha byla nečekaně klidné město, mrakodrapy ve stylu Dubaje ale skoro žádní lidé na ulicích. Prošli jsme si Promod Doha City Center, což je klasický obchodní dům, nahoře ale naleznete spoustu rozmanitého jídla. Hodně mě bavilo pozorovat rodiny okolo nás, rozdílná kultura je tu znát na každém kroku.

Za tmy jsme se svezli zpět ke známé soše The Pearl Monument a udělali si dlouhou procházku po nábřeží, směrem k muzeu Museum of Islamic Art, které je dokonce zdarma.

Doufám, že se vám cestopis z Thajska líbil a neváhejte se na nás obrátit s otázkami 🙂

Pro slevu z airbnb použijte tento odkaz, můžeme si tak navzájem zařídit levnější ubytko! https://www.airbnb.cz/c/katerinac121?currency=CZK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *