Phuket – záchranná sloní stanice, thajská vila

Na Phuket jsme se přemístili pomocí dálkového busu za super cenu. Na vlakové nádraží jsme si stopli místní autobus. Tip na cesty po Asii – na nádražích mají prostě skvělé jídlo! Za málo peněz jsme si tu dali obří porci výborné smažené rýže a čerstvé placky zabalené do trojúhelníčku plněné banánem.

Ubytování jsme si tentokrát vybrali v Thajské vile. Jednalo se o veliký komplex thajských tradičních vil, které se postupně opravují. Rádi by tím zachovali místní tradiční obydlí a nechali do něj nahlédnout turisty. Na fotkách ubytování vypadá skvěle, nicméně jsme od něj čekali trochu víc, bylo to naše nejdražší ubytko. Paní co se o nás starala to ale vyvážila svým přístupem a byla velmi ochotná nám všechno zařídit. Skútry jsme měli tentokrát domluvené přes ubytování, ale pouze zprostředkovaně. Dostali jsme také fajn tipy na místa, která v okolí navštívit.

Ubytko přes airbnb (16. – 19. 12. 2018):
https://www.airbnb.cz/rooms/28270906?guests=1&adults=1

Největší must visit pro nás na Phuketu byla záchranná stanice Elephant jungle sanctuary, kterou jsme se vydali sami navštívit. Samozřejmě jsme si pořádně nepročetli stránky a tak jsme se nedozvěděli, že se tam nedostaneme jinak než přes organizovaný výlet 😀 neměli jsme na výběr a i přes docela velkou částku jsme na to kývli. A kývli bychom znovu, byl to skvělý zážitek! S naší hroznou zkušeností se slony na Srí Lance se toto vůbec nedalo srovnávat. Měli jsme zaplacený dopolední program ve kterém bylo seznámení se slony, příprava jídla a následné krmení, ukázka každodenního ošetřování slonů a koupání, kde jsme slony nejdříve vydrhli a potom se s nimi vykoupali a vysprchovali. Celou dobu nás provázeli mladí lidé, kteří si práci se slony užívali a říkali nám různé zajímavosti. Bylo krásně vidět, že sloni jsou schopni se učit a že to jde i bez bodců, na slova „cvičitelů“ totiž skvěle reagovali.

Cestou na slony jsme alespoň ale objevili skrytou Banana beach, která určitě stojí za návštěvu. Další pláží byla Naithon beach, ta je přímo v centru, ale po ránu bez lidí je moc krásná. Zbylé pláže, které jsme navštívili: Mai khao beach, Layan beach, Surin beach, Karon beach.

Někdo má tour de bar a my máme.. tour de waterfalls 😀 Často jsou vodopády jedny z hlavních bodů, které musíme vidět, nicméně tady se mi to nějak přestalo líbit. Vodopády jsou totiž logicky někde v džungli a co je v džungli? Spousta hmyzu ale především pavouků. Cesta, která mě hodně děsila byla k Bang Pae Waterfall, kde jsem taky viděla největšího pavouka v Thajsku, ale to jsem ještě nevěděla co přijde.. více se dozvíte v dalších dílech cestopisu 😀 Vodopád Ton sai měl o dost příjemnější přístup, David se vydal i džunglí nad něj, tam mě ale dobrovolně nedostal. Za oba vodopády se platil drobný poplatek před vstupem.

Do Phuketu jsme se vydali na večer, kdy už bylo příjemně. Nejvíc jsme si tu užili Wat phra nang sang což je čínská čtvrť, ve které se skvěle najíte, my jsme se přejedli k prasknutí.

Moc se nám líbil i chrám Big Buddha Phuket, ve kterém jste mohli přispět na stavbu chrámu – přímo jste mohli koupit cihlu, nebo třeba část betonu 😀 Areál je docela rozlehlý, takže když jsme si ho procházeli, zastihla nás příšerná bouřka ve které se prostě nedalo nikam jít, natož odjet na skútru. Takže jsme si dobrou hodinku počkali, neodvážili jsme se ani odběhnout pod sochu.

Zajímavé mi ještě přišly příspěvky na lékařské pomůcky potřebným – buď jste mohli vhodit libovolnou částku, nebo si koupit výrobky, které se prodávaly a částka za ně měla jít právě na lékařské pomůcky.

Patong byl moje noční můra a to jsme tam ani v noci nebyli 😀 Nejrušnější místo plné barů, striptýzů a jiné „zábavy“ která zrovna mě totálně neláká. Ještě než jsme se do Patongu vůbec dostali, byly cestou do města hrozné zácpy. A jelikož jsme měli od půjčovny helmy, které nám vůbec neseděly, rozhodli jsme se je radši nenosit. To jsme ale nevěděli, že je v Thajsku na pokutu, helmu totiž nenosil skoro nikdo. Zjistili jsme to ale záhy 😀 Mávl na nás mladý policista, tak jsme si říkali že si chce asi prověřit bílé lidi a dozvěděli jsme se, že zaplatíme pokutu. Vůbec nám nechtěl vysvětlit, za co vlastně jsme jí dostali tak jsme se ho opakovaně ptali, nic jsme se ale nedozvěděli dobrých pár minut, protože si na hlavní ulici udělali policisté nějaký nástup a za námi začali chodit místní a vysvětlovat nám, co se jako děje. Někteří nám radili, že jsme měli rovnou ujet, jiní tipovali, jakou částku budeme muset zaplatit 😀 Když se policista vrátil, chtěli jsme pokutu zaplatit, ale to jsme nemohli, protože se prý platí někde na policejní stanici. Totálně jsme netušili kde je a když jsme se ptali, jestli tam teda půjde s námi, odsekl, že si máme vzít taxík a už s námi odmítal mluvit.

Za dobu co jsem čekala na Davida, až pokutu kdesi pryč zaplatí, viděla jsem že stavěli každé bělochy, kteří okolo projeli  a Thajcům dávali doporučení, že by příště helmu mít měli. U zmrzliny jsem dokonce viděla i zatýkání Thajce za držení drog a následná selfíčka s policisty a marihuanou 😀

Když David dojel zpět, dozvěděli jsme se, že na dnešek máme nenošení helem předplacené a můžeme jet 😀 Takže helmám zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *