Krabi – tygří chrám a první dojmy z Thajska

Po dni v letadle jsme přistáli v provincii Krabi. Každá část Krabi je odlišná, my jsme měli to štěstí, že jsme bydleli v té s lokálními obyvateli.

Bydleli jsme přes airbnb u hodné rodinky, která měla pár pokojů pro turisty a mimo to se živili svým zahrádkářstvím. Taky to byl trochu kočičí ráj 🙂 Skútr jsme si půjčili přímo v ubytování. Odkaz na ubytko (13. – 16. 12. 2018) přikládám. Jendo z nejlepších ubytování, co jsme v Thajsku měli.
https://www.airbnb.cz/rooms/16099422?guests=1&adults=1

V Krabi jsme měli hodně plánů, ale skolil nás jet lag a skoro většinu dní jsme prospali, první dva dny jsme se dokonce budili jen na jídlo a v noci nemohli spát. Celkově jsem většinu Thajska trpěla na nevolnosti – nevím jestli to bylo kombinací jídla a tepla, každopádně jsme se jako vždycky snažili dodržovat základní pravidla (pití pouze balené vody, nekupovat porcované ovoce, při nejlepším vidět do kuchyně..).

Náš první výlet delší než do restaurace na jídlo byl Tiger cave temple – rozsáhlý chrámový objekt. Kromě samotného tygřího chrámu s 1237 schody, můžete navštívit i v názvu zmíněnou jeskyni se sochami tygrů. Nechybí ani svíticí neonové ozdoby za hlavami buddhů 😀 Vydat se můžete i směr wonderland, tedy do džungle s různými jeskyněmi, kde po cestě narazíte na obydlí mnichů.

Taky jsme tu přišli do prvního kontaktu s opravdu drzými opicemi. Na Srí Lance jsme za celý měsíc tak oprsklé nepotkali. V Thajsku ale opice neváhají přebíhat přes batohy turistů, šahat si pro jídlo, které se jim líbí a dost často i nějaký batoh či pytlík odnesou. Nikdy mě ale nepřestane udivovat hloupost lidí, kteří se s opicemi vyfotí, nechají je jim prolézat věci a pak se hrozně diví, když jim opice něco odnese.

Gecko cabane restaurant je jednou z mála restaurací, na které jsem před odletem četla recenze a prostě jsme se tam museli stavět 🙂 Majitel  restaurace je Francouz a spolu se svou ženou Thajkou se osobně o restauraci starají. Od majitele se nám dostalo vřelého přivítání a jídlo bylo také moc fajn.

Moc jsme si užívali projíždění na skútru  a tak se nám povedlo do Shell cemetery dorazit až těsně před západem slunce, takže jsme z hřbitova mušlí moc neviděli, třeba budete mít větší štěstí. Všimli jsme si ale, že je většina pláží přes den placená. My jsme si užili západ na jedné z nich skoro úplně sami.

David mi už nějakou dobu básní o smoothie bowl a tak když jsem objevili, že jedna kavárna poblíž místa kam jedeme je dělá, snídaně byla jasná. Kavárna samozřejmě nebyla jedna z nejlevnějších, ale měla něco do sebe. Všechno tu bylo insta frinedly, do kavárny se dalo vylézt po žebříku a sedět jsme mohli na zemi 😀 Kavárnu najdete u pláže Ao nang. Tato část Krabi nás nicméně (až na tu smoothie bowl) vůbec neoslovila. Byla doslova zaplavená turisty, zlatá část ta, kde jsme bydleli. Původní plán bylo odtud přejet Thajskou loďkou na Railay beach a prozkoumat Princess cave, Railay viewpoint a Princess lagoon, nicméně nám plány zkřížil obrovský liják, za kterého jsme cestu absolvovat nechtěli.

Naším posledním bodem v Krabi byla Hat Noppharat Thara pláž, přezdívaná jako zlatá. Ani ta nás bohužel neoslovila, protože byla opět plná lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *