Königssee a instagramová koupačka

To víte, že bojuji proti vyumělkovaným insta fotkám a ráda ukazuji reálné fotky míst z cest, nicméně tohle jsem si prostě nemohla nechat ujít! Asi hlavně i proto, že to bylo trochu dobrodrůžo, vlézt pod vodopád do vyhloubeného ďůlku v ne úplně teplém počasí (čti sakra naprd počasí), ale ty fotky se mi prostě tak líbily!

U tohohle insta místa jsme se stavili při cestě zpět z nádherného Slovinska, ale nenechte se zmást fotkami plnými sluníčka. Když jsme přijeli do Německa bylo totiž psí počasí. Původně jsme chtěli dát kromě vodopádu a zmíněné isnta fotky i Orlí hnízdo, ale pravděpodobně bychom vůbec nic neviděli.

Když jsme do Německa dojeli, prošli jsme se městem, udělali si pohodu u Königssee a pomalu začali plánovat procházku za fotkou. Haha, kdybychom tušili co nás čeká, nevím, jestli bych se odvážila 😀 Celou noc padaly provazy deště, ale já se prostě nechtěla vzdát. Ráno už pršelo mírněji a tak jsme se hecli, zaparkovali poblíž místa, odkud cesta vedla a vydali se vstříc lesu.

Přesný popis cesty má na svém blogu Jakub Mařík:
„K vodopádu Königsbachfall se dá dojít nejjednodušeji od hlavního parkoviště u Königssee. Stačí se vydat po značené cestě na vyhlídku Rabenwand (mimochodem krásný výhled na jezero), u ní přelézt zábradlí a dál pokračovat po úzké pěšině.“

Kuba taky zmiňuje, jaká byla cesta k vodopádu pohodička a že jedna z jeho kolegyň šla cestu v žabkách. Haha, to ale nešli po propršené noci. Cesta to byla velmi výživná, všude popadané stromy, listí klouzalo a dost často jsem se propadala kamsi do mokra.

I přesto, že z vyhlídky jsme viděli veliké nic, protože celé jezero bylo zahalené mlhou, zážitek to byl neskutečný. Už z dálky vidíte cedule se zákazem dronů, takže na jednu stranu jsem ráda, že jsme přijeli v takovém deštivém počasí, po cestě jsme totiž potkali jen jeden pár, který se nám dost vysmál, když nás viděl svlékat se do plavek.

Pokud na místo půjdete, dávejte veliký pozor, místo to není úplně bezpečné a o koupání v tůňkách platí to samé. Když jsem se donutila do té hrozně ledové vody vlézt, trochu mě vyděsil výhled dolů, trochu výška to přeci jen byla 😀

Nejúžasnější bylo, když po mně do tůňky vlezl i můj muž, prostě jen tak, protože to chtěl taky vyzkoušet. Asi to zní jako no a co, ale ta voda byla FAKT MEGA LEDOVÁ! Kdybych neměla vidinu té své vysněné insta fotky, asi bych se v tomhle počasí fakt neodvážila. Nelituju toho ani trochu, byl to fakt skvělý zážitek 🙂 Jen dávejte veliký pozor, po té propršelé noci byl vodopád dost silný a sotva jsem se udržela na místě.

I když celou cestu zpět pršelo taky, trochu poodstoupila i mlha nad jezerem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *