Jak chutná mé léto? Dobrovolničení, Mallorca a spousta sluníčka

Před dvěma měsíci

Konečně za sebou nechávám období zkoušek a přijímaček. A já jsem spokojená, volná a natěšená na všechny nové věci co přijdou!

K tomu se samozřejmě neodmyslitelně váže i cestování, protože co by to bylo za prázdniny bez objevování světa. A jak bude moje léto chutnat tenhle rok?

Já bych řekla že po sangrii a spálených ramenech 😀

Už máte nějaké tipy? V mnoha ohledech to bude moje poprvé. Moje poprvé na španělském venkově, moje poprvé jako dobrovolník a hlavně to bude moje první cesta bez mého milovaného parťáka.

Moje poprvé na Mallorce <3

Tuhle destinaci jsem si vybrala proto, že je bezpečná, nádherná a je to Španělsko, které asi vždycky bude mojí srdeční záležitostí. Hlavním cílem cesty je poznat místní co nejvíce to půjde, prohloubit svou znalost španělštiny, která je po dlouhém neprocvičování dost bídná, a hlavně jen tak být. Žít. Objevovat. A užívat si svobodu, kterou díky cestování máme.

Přeji Vám všem krásné léto plné lásky, poznávání, zábavy a dobrodružství, protože o tom ten život asi je, ne? ?

Dnes
Po dlouhé době jsem znovu objevila svou chuť k psaní a když jsem si přečetla tyhle natěšené řádky, nemůžu si je prostě nechat pro sebe.

Co se týče mé první cesty na Mallorcu, byla docela krátká. Po pěti dnech dobrovolničení jsem se totiž rozhodla vrátit 😀 Dobrovolničení na místě kde jsem byla mi totálně nic nepřinášelo, naopak hodně bralo. Cílem téhle cesty bylo hlavně někomu pomoci, ale mít u toho i čas na španělštinu a sebe, protože při práci pět hodin denně by na tohle všechno měla být fůra času. Bohužel tomu tak nebylo a lidé co mě hostili očekávali, že budu pracovat celý den a budu jim neustále k dispozici. A to cílem dobrovolničení rozhodně není. Po téhle zkušenosti jsem se rozhodla, že moje příští dobrovolničení bude buď v rozvojových zemích, které opravdu potřebují pomoc a ne jen někoho, kdo jim bude zadarmo pracovat, nebo na nějakém pro mě vysněném místě.

Zkušenost to ovšem byla naprosto skvělá a pro mě hodně důležitá. Uvědomila jsem si, že cestování bez parťáka pro mě není, protože když se o svou radost nemám s kým podělit, jako bych ji neměla.

Ale tím rozhodně moje letní cestování neskončilo, už pracuji na tom abych vám to tu všechno zase sepsala a provedla vás po nádherné Mallorce!

Takže nejen že toto léto chutná po Sangrii a krásném opálení, ale také po Vltavě, rodině a hlavně po dnech strávených se starými příteli, kteří tu už dlouho jsou, ale tohle léto jsou tak nějak blíž.

Jsem moc vděčná za příležitosti, které jsou všude kolem nás <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *