Šampaňské a heřmánkový čaj – Franziska Stalmann

Čtyřicetileté Inéz se zhroutí svět, když jí její milovaný muž oznámí, že čeká dítě s jinou ženou. Inéz nemá žádnou kariéru a vzdělání, jelikož celý život obětovala kariéře svého manžela. Ten jí s vystěhováním ochotně pomáhá a hledá pro ni to nejvhodnější místo k žití.

S Inéz procházíme těžkým obdobím po rozchodu, hledání práce a začátky života nového, kdy si začne uvědomovat, že rozvod není koncem jejího života. Najevo také vyjde fakt, že jí manžel nenechal ani část jejich společného majetku a že lidé kterými se obklopovala za moc nestály. Časem začne rozeznávat pravé přátele a začne nový život s novými výzvami.

Na knihu jsem se díky jejímu tématu těšila – vždy mě zajímají pocity a také jak se s takovouhle situací dokáže někdo vypořádat. Šampaňské a heřmánkový čaj pro mě ale byly obrovským zklamáním a z knížky jsem si odnesla tak možná chuť na ten heřmánkový čaj.

Kniha není nějak extra špatná, ale řekla bych že podprůměrná ano. To že je předvídatelná by zase takový problém nebyl, ale kniha je zároveň i hrozně málo poutavá. Do děje mě nevtáhla bohužel ani jednou.

Hodnocení: 50%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *