Velký Gatsby – Francis Scott Fitzgerald

Dobře.. přiznávám se, že první jsem viděla film a až pak jsem si  řekla, že tuhle klasiku si prostě musím přečíst. Jediné čeho na této knize lituji je, že jsme ji v maturitní četbě neměli!

Knihu vypráví mladík Nick, který se přestěhuje do Spojených států. Ubytuje se v malém domečku u jezera. Dveře do tohoto podivného světa mu otevře sestřenice Daisy – žena, která žije s bohatým mužem a v manželství, ve kterém není vše tak, jak se z větší dálky zdá. Když Nick objeví svého tajuplného souseda, je vpuštěn do opravdového šílenství, které dříve nezažil. Obrovské párty, bavící se masy lidí a neskutečné množství peněz, které se všude kolem rozhazují.

Víc už vám ale neprozradím. Snad jen to, že příběh je mnohem hlubší a protkaný láskou. Velký Gatsby je hluboký příběh s hlubokými myšlenkami, které nás nutí zamýšlet se nad povrchností, osudem a osobnostmi lidí.

Většinou se mi kniha líbí více než film ale v tomto případě bych ráda podotkla, že film vám k této útlé knížečce dotvoří tu část, která knize chybí. Film je plný emocí a já jsem ho prožila o něco více, než knihu.

Nenechte se odradit tím, že kniha vyšla už před nějakou tou generací. Možná proto má právě své jedinečné klouzlo 🙂

Hodnocení: 95%

*Film doprovází super písničky od Lany Del Rey, které vás určitě nemohly minout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *