Harry Potter a Kámen mudrců – J. K. Rowling

Už asi deset let mám doma to roztomilé kompletní balení Harryho Pottera v boxu, ale jaksi na něj asi nebyl správný čas. Kdysi jsem přečetla první dva díly, ale ty ostatní už jsem viděla pouze jako film. Taková škoda a tak se stydím! Takže jdeme na to a teď už si konečně všechny díly přečtu!

První díl Harryho Pottera vypráví příběh jedinečného chlapce vlastně už od jeho narození. Harry prožívá svá první kouzla a objevuje kouzelnický svět. Myslím, že více k ději opravdu říkat nemusím, protože kdo by ho neznal, musí žít snad na úplně jiné planetě, nebo být mudla 🙂

J. K. Rowlingová vystavěla dokonalý kouzelnický svět, který už asi nikdo nepředčí. Všechny ty úžasné detaily, které v knize tolik hltáte protože ve filmu pro ně už nezbylo místo. Tím ale rozhodně nechci říct, že by byl film o něco málo hezčí než kniha – vidět ten kouzelnický svět naživo je prostě boží.

No zkrátka a dobře už se moc těším na další díly protože tenhle nádherný svět kouzel mě zase uchvátil. Na cestovatelskou mapku jsme si s Davidem přidali taky spoustu míst, kde se Harry natáčel a která si prostě nemůžeme nechat ujít.

Hodnocení: 95%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *