Co jsme si dovezli ze Srí Lanky?

Vzteklina to není, juhůůů! Naštěstí jsme si dovezli „jen“ spoustu zážitků a nějaké ty drobnosti z cest ?

Tuhle super plátěnou tašku s želvičkou jsme koupili v Elle, v jednom stylem trochu západním ale přesto roztomilým obchůdkem, před kterým jste si museli jako správní „boho“ lidé zout botky.

Jako milovníci čaje jsme si alespoň pár balíčku přivézt museli! Tento zelený vlevo je z čajové továrny pod Little Adam’s peakem a černé sypané čaje v dřevěných krabičkách seženete skoro v každém supermarketu.

Náramek objevený pod Little Adam’s Peakem je asi s plátěnkou můj nejoblíbenější suvenýr. Prodávala je tam jedna místní rodina, která byla opravdu velmi sympatická. Korálky ale nejsou tak úplně korálky, jedná se o bobule z jakéhosi keře. Pro více info mrkněte na jejich instagram 🙂

Jak už jsme se zmiňovali v 25. dnu, faludu jsme chtěli ochutnat od samého začátku, ale bohužel se nám nepoštěstilo. Domů jsme si tedy dovezli alespoň tuhle z krabice, která byla až neuvěřitelně sladká. Vanilkovou kávu jsme vezli pro rodiče a mangový džem jsme prostě museli mít – ochutnávali jsme totiž jeden domácí a lepší jsme neměli. Tenhle se mu bohužel nerovná ani z poloviny, je to spíše takový med.

Zato esence jsou prostě jedinečné. Úžasná vanilková a ananasová, lepší jsem nikdy na pečení neměla.

Oblíbeným produktem, který se prodával ve vlaku byly oříšky v medu.

Zázvorovou limonádu si zamiloval zejména David. Oproti riveru, který máme jako zázvorovou limonádu v Čechách je v tomhle opravdu zázvor cítit.

Naprosto skvělé byly na Srí Lance kešu oříšky. Těm co se dají sehnat v Česku moc nefandím, ale tyhle byly výborné. A co dalšího jsme tam nemohli nechat… no přece kokosové mléko! Moc jsem si na Srí Lance zamilovala jídla vařená na kari a kokosovém mléce. To má dost zásadní vliv na naše zásoby které pomalu ale jistě mizí O:)

Mangové chutney je takový zvláštní džem, který se dává ke slaným jídlům. Já tomuto míchání chutí rozhodně neholduji 😀

Po návštěvách spice gardens jsme také neodolali balíčkům koření. Dovezli jsme si kari, skořici a Davidovo milované chilli.

Kokosový olej byla další jasná volba. A udělali jsme správně. Nejsou v něm přidaná žádná dochucovadla, jako u nás a přesto chutná výborně, jako kokosové maso.

V supermarketu jsme taky objevili oleje na vlasy z kokosového oleje a různých přírodních příměsí. Ve spice gardens jsme se taky nechali zlákat krémem po opalování z aloe a avokáda. Nemusíte se bát, že ho jinde než přímo ve spice gardens nenajdete. Sice chce hledání svůj čas, ale najít se dají mnohem levnější. Také jsme dovezli krém z dužiny aloe, kokosový krém a bylinnou pastu na zuby, která se dá sehnat i u nás. Mastičku na hlavu jsme koupili za necelých 11 českých korun a je to první věc, která mi na bolest halvy pomáhá. Nevím jestli je to tím, že bolest přebije tím, jak strašně pálí, ale v každém případě mi ulevuje od bolesti hlavy 😀

Jeden bod ze seznamu přání, který jsme vytvořili před odjezdem – vonné tyčinky! Nakonec jsem se ale přeci jen nad Davidem slitovala a dovezla je jen babičce 😀

Posledním bodem našich drobností a zlatým hřebem příspěvku je spousta letních kalhot – na obrázku můžete vidět dětské, které byly pro naše malé Klárky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *