Dívka v pavoučí síti – David Lagercrantz

I přes to, že detektivkám se většinou vyhýbám, série Milénium se stala mou oblíbenou. Dívka v pavoučí síti je v pořadí Milénia sice již čtvrtou knihou, ale první od Davida Lagercrantza. První tři knihy série napsal Stieg Larsson.

Čtvrtý díl Milénia vypráví příběh vědce a jeho autistického syna Augusta. Augustův příběh je zde velmi zajímavým okořeněním. Samozřejmě se zde objevují naše známé postavy jako je Mikael Blomkvist, Lisbeth Salanderová či Erika Bergerová. Nechybí ani nějaká ta vražda a happy end, na který vždy čekám 🙂

Dle mého názoru se David Lagercrantz bravurně zhostil úlohy tuto sérii dokončit. Skvěle navazuje na minulé dění, dodržuje množství švédských slov, která mě tak vytáčí a zápletku volí velmi zajímavou. Mezi pár věcmi, kterými se kniha liší je především to, že se v ní objevuje více moderních podnětů, postavy nejsou tak přísně vykresleny a na pár místech bohužel očekáváte, jak příběh dopadne.

Tyto poznatky ale nemění nic na tom, že vám knihu vřele doporučuji, protože je to jako předchozí díly naprosto jedinečné čtení!

Hodnocení: 90%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *