25. den – Co se dá sehnat v místních supermarketech

Jelikož trávíme poslední dny na Srí Lance na tak příjemném místě, už prostě není čas dělat nic moc jiného. Celý den si užíváme v bazénu, čteme si a jíme ?

Takhle se na Srí Lance suší prádlo 😀

A tak jsme se rozhodli vás dnes vzít nakoupit do Srí Lanského supermarketu a ukázat vám pár mňamin, které si tu kupujeme.

Všechny suroviny, které se dají v supermarketech koupit jsou většinou mnohem dražší, než když si koupíte jídlo v pouličních stáncích již uvařené. Myslím si, že ty nejchudší místní do supermarketů vůbec nechodí a nakupují pouze na trzích.

Po prozkoumání několika supermarketů jsme zjistili že tu vůbec nemají sprchové gely, pouze suchá mýdla. Mléčné výrobky jsou tu v porovnání s ostatním jídlem velmi drahé, a tak je skoro nikde neseženete. Běžné jogurty na které jsme zvyklí, tu vůbec nekoupíte. Jediné co se zde dá najít je jogurt buvolí. Žádná čokoláda nechutná vůbec tak, jako známe. Všechny chuťově odpovídají nejlevnějším čokoládám v Čechách, či jak se u nás říká, čokoládě polské 😀 A pokud se v supermarketu objeví nějaká známá značka, vše je hrozně drahé. Třeba tyčinku Mars jsme viděli i za 40 korun.

Pojďme se podívat na pár drobností, které sice nenahradí jídlo na které jsme zvyklí od nás, ale když je potřeba tak spolehlivě zasytí žaludek, pohladí naši mlsnou duši a jsou i k peněžence hodné 🙂

Milo od Nestlé – Na tento produkt jsou po celé Srí Lance reklamy a tak jsme se rozhodli ho také vyzkoušet. Stojí v přepočtu asi 9 korun a má mít funkci tekutého jídla. To jsem moc nestihla posoudit, ale chuťově je to výborné kakao 😀

Faluda mléko – Než jsme na Srí Lanku odjeli, všude jsme na Faludu četli chválu, a tak jsme se moc těšili, až ji ochutnáme. Bohužel jsme jí k objednání viděli jen jednou a to nám majitel řekl, že na ni nemá suroviny, takže jsme si ji koupili alespoň takhle. Chuť bych přirovnala k jahodovému mléku, hodně sladké ale výborné 🙂 Reálná faluda má kromě mléka obsahovat ještě semínka, želé a dokonce i nudle.

Pudink s želé – Jeden z mála mléčných produktů, který můžete v supermarketu koupit, je tento pudink na různé variace. V tomhle plavaly kousky želé a vůbec nechutnal špatně.

Karamelová tyčinka – Tuto tyčinku jsme koupili, když mi zase hrozně chybělo sladké, ale bohužel ani tahle tyčinka neuspokojila mé chuťové buňky.

Džus z dřevěného jablka – Konečně jsme přišli na to, jak se jmenuje ona tvrdá koule, o které jsme mluvili ZDE. Později jsme měli možnost ochutnat i čerstvý džus, ale tedy ani jeden mě vůbec neoslovil. Naopak realitě byl ten zkažený z 5. dne velmi podobný 😀 Nápoj je cítit jako zkvašený a má takovou zvláštní sladko slanou chuť.

Želé bonbony – Ani tahle cukrovinka nezahnala mou chuť na sladké i přes to, že byly sladké až až. Procento ovoce byste tu bohužel těžko hledali.

Zázvorové sušenky – Tyto sušenky nás ale naopak velmi mile potěšily a nebojím se je zařadit mezi nejlepší sušenky, které jsme zde měli 🙂 Zázvor je tam opravdu cítit, ale tak příjemně akorát.

Pytlíková mlíčka – To je hit celé Srí Lanky 🙂 Prodávají se dokonce i ve vlaku. Dostanete k nim brčko a z druhé strany je otvor, který známe z dětských džusů. Jen jsme se trochu při otvírání potrápili no a také nás jedno z nich zradilo, když jsme ho poslali do letadla. Ale o tom až později 😀

Sýrové čtverečky – Nic ze slaných brambůrek či krekrů nemá moc výraznou chuť a tak jsme měsíc žvýkali krekry bez chuti 😀

Kalo – Kalo jsou velmi dobrou napodobeninou sušenek oreo, které by zde byly za neskutečnou sumu.

Mentolovo čokoládové sušenky – Tyto sušenky byly moc dobré. Dají se najít s různými náplněmi.

Mangové mléko – Všechna ovocná mlíčka tu byla velmi dobrá a sladká, stejně jako tohle mangové.

Buvolí jogurt – Místní dezert (článek ZDE), který vůbec neurazí a konečně jsme si ho mohli vzít i s sebou protože dokonce prodávají balení s palmovým sirupem!

Limonáda Necto – Představte si hrozně přeslazenou šťávu z lesních plodů s bublinkami.

Jablkové sušenky – Variace na mentolovo čokoládové sušenky.

Vanilkové sušenky – Tradiční máslové sušenky, které máme i v Čechách.

Pálivé Krekry – Bohužel ani tyto krekry nebyly dost výrázné na to, abych se spokojila s jejich chutí 😀

Toto jsou místní snacky, které můžete potkat na každém rohu.

Doufáme, že se vám nahlédnutí líbilo a virtuálně jste s námi nějaké mňamky ochutnali.

Jaký snack by Vám na Srí Lance nejvíce chyběl, co myslíte? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *