S láskou Rosie – Cecelia Ahernová

Dle mého názoru jde o jedinečnou knihu, která se zařadila k  nejlepším, jaké jsem kdy četla. I přes to, že se zdá být dost romantická a sladká, není tomu úplně tak. Ukazuje nám někdy krutou realitu života a to, jak se životní zvraty většinou stávají – když je nejmíň očekáváme.

Celá kniha je psaná v dopisech a chatech, což mě bavilo, jelikož je to něco originálního a toho si velmi cením. I když se zdá nepravděpodobné, že by vás takto psaná kniha mohla vtáhnout do děje, já jí nemohla odložit ani na chvilku a během pár dní bylo necelých 500 stran ta tam.

Kniha vypráví o životě dvou kamarádů od raného dětství, přes dospívání až k prvním, druhým a někdy i třetím láskám. Pokud vydržíte do konce (já myslím, že nebudete mít jinou šanci), čeká vás rozuzlení, které budete asi předpokládat, ale cesta k němu bude trnitá.

Hodně výjimečně se mi stává, že bych si knihu chtěla přečíst znovu, ale toto byla asi láska na první začtení a nebude trvat dlouho, než se do ní opět ponořím. Neváhejte si po přečtení (kniha je přeci jen o 100% lepší) pustit film, který se natáčel dle knižní předlohy. Je možná o malinko víc romantičtější než kniha, ale stojí za zhlédnutí.

Originální název knihy Where Rainbows End mne také zaujal. Kniha mi jednoduše moc přirostla k srdci a já věřím, že podobně pozitivně zasáhne i vás 🙂

Hodnocení: 95%

Komentáře: 2

  1. Také se mi tahle kniha líbila 🙂 Nemůžu říct, že bych ji vyloženě přiřadila k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla (především tedy s odstupem času) ale bylo to rozhodně skvělé oddychové čtení 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *