15. den – Hora Pidurangala a sloní safari

Včera jsme se před majitelem guesthousu zmínili, že bychom chtěli vidět východ slunce na hoře, která se nachází naproti Lví skále, a tak se nabídl, že nás tam v pět ráno odveze. Prý je cesta za rozbřesku hodně nebezpečná kvůli slonům, kteří rádi touto cestou putují.

V pět ráno kvůli nám tedy vstává a zaveze nás k hoře jménem Pidurangala, kterou máme pár kilometrů od guesthousu.

Pidurangala

Vstupné stojí 500 rs pro jednoho. Vyrážíme tedy po kamenitých schodech a když začne svítat, stojíme už na hoře. Dokud byly po cestě schody, šlo se fajn i přes to, že byla úplná tma. Ke konci cesty ale schody vystřídaly obrovské kameny, přes které jsme museli přelézat. Poslední kámen byl tak vysoko, že mě na něj musel David skoro vyhazovat, mít krátké nohy na těhle cestách není úplně výhodou 😀

Nahoře je okolo dvaceti lidí, a tak si v klidu sedáme a vychutnáváme východ slunce. Ze skály je 360 stupňový výhled a kousek napravo od východu začíná ze tmy vystupovat lví skála z předchozího článku.

V osm hodin už na nás čeká ooobrovská snídaně a my se do ní s chutí pouštíme.

Na půl druhou jsme si domluvili safari a tak s panem domácím a našimi spolubydlícími z druhého pokoje vyrážíme do národního parku Kaudulla. Celkový vstup nás vyšel na 8500 rs. Cena se dělí na jeep a samotné vstupenky. Jeep stál asi jen 3 tisíce, protože jsme se o něj dělili s dalšími dvěma lidmi a vstupenky nás vyšly zhruba na 5100.

Po hodině jízdy vjíždíme do safari a užíváme si výhled z jeepu ve stoje. Potkáváme pávy, opičky, orly a spoustu slonů. Tento park je především lákačkou na slony, protože jich tu můžete vidět nejvíce pohromadě. My jsme jich potkali asi 150. Po pěti hodinách jedeme zpět a polovinu cesty si jako malé děti užíváme ve stoje v jeepu, který jede docela rychle. Je to zatím naše nejrychlejší jízda na Srí Lance ?

Cestou zpět máme velké štěstí (nebo jsou naši řidiči víc všímaví), protože potkáváme snad všechna žvířata, která jsme viděli na safari. Asi deset pávů na louce, želvu u cesty a dokonce malé stádo slonů, které se rozhodlo přejít před jeepem přes silnici.

PS: Posíláme obrovský pozdrav všem našim skvělým posluchačům z DS Zvonkova! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *