1. den – Dubaj

V 8:30 vyrážíme z Prostějova a v deset si to už drandíme vláčkem do Prahy, odkud vylítáme ve 4 hodinky odpoledne. Všechno jde jak má a my vstupujeme do Emirátů.

Do Dubaje letíme snad tím největím emirátským letadlem, je to opravdu neskutečný kolos! Díky vymoženostem v Emirátech víme, že nás na palubě je 644! Letadlo má dvě patra, v prvním z nich letí první a bussines třída a pod nimi ekonomka ve které jsme i my ?

Během cesty sledujeme letadlo i mráčky okolo nás pomocí tří kamer, které jsou na letadle upevněny. Celou cestu hrajeme hry, koukáme na filmy a cpeme do sebe to skvělé jídlo! Máme salát jako předkrm, dále houstičku s máslem, jako hlavní jídlo si můžeme vybrat druh masa a já se svým balíčkem kuřecího dostávám kuře na kari s kokosovým mlékem a rýží, neskutečná dobrůtka. Jako dezert máme Dort ze tří druhů čokolády a pár drobností, které můžeme jíst po zbytek cesty.

Dětem na palubě udělali zdarma polaroidovou fotku z letadla a všichni jsou opravdu velmi milí ? Veliké plus, které emirátům přičítám jsou nádherné a čisté toalety! Kdo jiný by to měl ocenit víc než já, která chodím každou hodinu. Čůrání v letadle nikdy nebylo tak příjemné! 😀 Dokonce máme na palubě i uklízečku.

V noci usínáme s hvězdným stropem nad hlavou a omotáni dečkou. Když po 5 a půl hodině přistaneme, jdeme nejméně 800 metrů chodbou, než se dostaneme do haly. Jelikož jsme se rozhodli jít ven z letiště, čekala nás pasovka.

Po asi hodině a půl čekání a bloudění jsme se konečně dostali ven z letiště a dostáváme obrovskou facku od neskutečné teploty. V jednu ráno je venku 40 stupňů a zavřená stanice metra, stejně tak jako vše na co jsme se těšili. Rychle zapomínáme na cestování po Dubaji, které jsme měli v plánu a zase se vracíme na letiště. Projdeme znovu kontrolou a jdeme si ustlat na nepohodlné židle, protože ty pohodlné už jsou zabrané. Spících lidí je tolik, že o ně skoro zakopáváme 😀 Tak dobrou, pro nás ne moc pohodlnou noc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *