Krušnohorská zákoutí – nacistická továrna

Včera jsme se s Davidem po dlouhé době vydali na jedno velmi zajímavé místo na západě České republiky, kousek od našeho rodného města.

Továrnu jsme objevili asi před dvěma lety, kdy tu potkat nějakou společnost, byla opravdu veliká náhoda. Dnes už je tomu jinak a spoustu dalších lidí toto místo láká. Rádi bychom vám ho také ukázali, z každého pozůstatku na vás dýchá tajemno. Mrkněte se sami.

V objektu se nachází několik polorozbořených budov. Některé místnosti se uchovaly, jiné mají pouze nosné sloupy a ty ostatní si už můžeme představovat pouze podle základů zapuštěných do země.

Místo má svou velmi zajímavou ačkoliv smutnou historii. Dle faktografických údajů jde o pozůstatky bývalé utajované továrny na opracování cínové rudy, která byla postavena na pokyn Adolfa Hitlera.

Tento důl pracoval od února 1940, kdy jsou v účetních knihách zaznamenány první operace. Svou činnost ukončil 1. května 1945. Zajímavostí je, že nezpracovaná ruda v době, kdy se sem blížily spojenecké armády, zůstala zde v areálu.

– Petr Rojík pro novinky.cz

Také se o továrně pronášejí různé konspirační teorie, například že se zde za 2. světové války prováděly pokusy na lidech, či že se zde vyráběly součástky pro německé rakety. Kdo ví? Pravdu těchto tajuplných příběhů nám již pravděpodobně nikdo neosvětlí a tak zůstane navždy skryta v těchto ruinách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *